شستشوی فرش با بخارشو

شستشوی فرش با بخارشوی

شستشوی فرش با بخارشو

شستشوی فرش در بسیاری از خانه های امروزی و آپارتمان ها امکان پذیر نیست. بنابراین بسیاری از افراد نیازمند روش جایگزینی هستند که امکان نظافت فرش و مبلمان خود را بدون مراجعه به قالیشویی داشته باشند. یکی از این راه های جایگزین برای نظافت فرش استفاده از بخارشوی است. در صورتیکه در منزل بخارشوی ندارید می توانید از یک خدمات قالیشویی معتبر استفاده نمایید. مجموعه مبلشویی یکی از مراکز ارائه کننده خدمات قالیشویی، شستشوی صندلی، موکت و مبلشویی در کرج است و خدمات خود را با کیفیت مطلوب عرضه می نماید.

مراحل شستشوی مبلمان با بخارشوی 

 1. برداشتن وسایل از روی فرش: اگر وسایلی نظیر مبلمان، بوفه ، میز و هر چیز دیگری روی فرش دارید تمام وسایل موجود در روی فرش را جا به جا کنید و چیزی روی فرش باقی نگذارید.
 2. برس‌زنی: ابتدا فرش را با برس مخصوص فرش‌شویی یا با برس‌های نرم برس‌زنید تا گرد و غبار و ذرات بزرگ روی آن‌ها را از بین ببرید. این کار بهتر است به‌صورت منظم و پیش از استفاده از دستگاه بخارشویی انجام شود. همچنین می توانید برای پک کردن گرد و خاک و آلودگی از سطح فرش از جاروبرقی استفاده کنید.
 3. لکه های قدیمی و عمیق را برطرف کنید: بهتر است در صورتیکه فرش شما دارای لکه های قدیمی و عمیق است بهتر است قبل از شروع کار با بخارشوی دفترچه راهنمای همراه فرش را مطالعه کنید و برای پاک کردن آن لکه ها اقدام کنید.
 4. تنظیم دستگاه بخارشویی: دستگاه بخارشویی خود را طبق دستورالعمل‌های دفترچه راهنما آماده کنید. این فرآیند شامل پر کردن مخزن آب، اتصال لوازم جانبی مورد نیاز و روشن کردن دستگاه برای گرم شدن می‌شود.
 5. انتخاب و استفاده از مایع شوینده: بهتر است از مایع شوینده مناسب که برای دستگاه بخارشویی مناسب است، استفاده کنید. اطلاعات لازم را از دفترچه راهنمای دستگاه بخارشویی خود مطالعه کنید و مایع شوینده مناسب را انتخاب کنید. سپس آن را در مخزن مربوطه قرار دهید.
 6. شستشوی فرش: دستگاه بخارشویی را روی فرش قرار داده و به آرامی حرکت دهید. اگر دستگاه دارای قابلیت مخصوص فرش‌شویی باشد، آن را روی تنظیمات شستشوی فرش قرار دهید. از نگه داشتن بخارشوی برای مدت طولانی روی یک قسمت از فرش خود داری کنید. بخار آب خارج شده از فرش با دمای بالای خود ممکن است به الیاف فرش آسیب وارد کند. بهترین روش حرکت دادن یکنواخت دستگاه بخارشوی برای شستشوی فرش و مبلمان است.
 7. خشک‌کردن فرش: پس از شستشو، فرش را به‌طور کامل خشک کنید. می‌توانید از فن‌ها یا تهویه‌ مناسب استفاده کنید تا زمان خشک شدن کاهش یابد. همچنین، فرش را در آفتاب یا در محلی که تهویه مناسب دارد قرار دهید. توجه داشته باشید که قرار دادن فرش برای مدت طولانی در مقابل آفتاب ممکن است به فرش ما آسیب وارد کند و یا رنگ آن را تغییر دهد. بهترین راه برای خشک کردن فرش قرار دادن آن در محیطی با تهویه مناسب است. تا زمانی که فرش به طور کامل خشک نشده است بهتر است از قرار دادن وسایل و یا راه رفتن روی آن خود داری شود.فرش

شستشوی فرش با بخارشوی

نکات استفاده از بخارشوی برای نظافت فرش

 1. خواندن دستورالعمل: قبل از استفاده از دستگاه بخارشویی، حتماً دستورالعمل‌ها و راهنمای تولیدکننده آن را به دقت مطالعه کنید. هر دستگاه بخارشویی ممکن است ویژگی‌ها و نکات مختص به خود را داشته باشد.
 2. تست روی یک نقطه کوچک: قبل از شروع به تمیز کردن کامل فرش، روی یک نقطه کوچک از آن‌ها تست بخارشویی انجام دهید تا مطمئن شوید که به آن‌ها آسیب وارد نمی شود.
 3. خشک‌کردن مبل و فرش: پس از بخارشویی، حتماً مبل و فرش را به‌طور کامل خشک کنید تا از رشد قارچ‌ها و ایجاد پوسیدگی جلوگیری شود. وجود تهویه مناسب برای خشک شدن کامل فرش و مبل بسیار ضروری است.
 4. حرکت منظم دستگاه: مطمئن شوید که دستگاه بخارشوی را با فاصله مناسبی از سطح فرش گرفته باشید و آن را به شکل منظم حرکت دهید.
 5. عدم استفاده از بخارشوی برای فرش های پوست و ابریشم: فرش های ساخته شده از جنس پوست و یا بافته شده از ابریشم خالص مناسب شستشو با بخارشوی نیستند. حرارت موجب آسیب رسیدن به این نوع از فرش ها می شود.

شستشوی فرش با بخارشوی

نتیجه گیری:

بخارشویی یکی از بهترین و بهداشتی‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن مبل و فرش است. با استفاده از بخارشویی، می‌توانید گرد و غبار، لکه‌ها و آلودگی‌های مختلف را از سطوح مبل و فرش‌ها به‌خوبی و بدون نیاز به مواد شیمیایی مضر، برطرف کنید. استفاده مناسب و مراقبت‌های دوره‌ای از مبل و فرش باعث می‌شود تا آن‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری سالم نگه‌داری شوند و برای شما قابل استفاده باشند. خشکشویی مبلمان هم یکی درگر از روشهای مناسب برای شستشوی مبلمان است. در نهایت، اگر احساس مطمئنی در استفاده از بخارشویی ندارید یا مبل و فرش شما نیاز به نظافت عمیق‌تر دارند، بهتر است از خدمات یک شرکت نظافت حرفه‌ای استفاده کنید تا نتیجه بهتری به‌دست آید.

برچسب: پیشگیری از خرابی مبلمان، راهکار های افزایش عمر مبل، مراقبت از مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *