مراحل خشکشویی مبلمان در منزل

خشکشویی مبلمان در منزل

آیا شستشوی مبلمان به مبل شما آسیب می رساند؟

شستشوی مبلمان در منزل به روش های مختلفی مثل بخارشویی مبلمان، خشکشویی و شستشو با اب انجام می شود. خشکشویی مبلمان در منزل از مراحل مهم در نگهداری و بهداشت آن است. با خشکشویی منظم مبلمان، افزایش بازدهی و طول عمر آن را تضمین می‌کنید و به جلوگیری از شکل‌گیری رطوبت، آلودگی کمک می‌کند. در این مقاله، روش‌هایی برای خشکشویی مبلمان در منزل به شما آموزش داده خواهد شد.

مراحل خشکشویی مبلمان در منزل

برای خشکشویی مبلمان در منزل گام های آمده در زیر را به شکل پیوسته اجرا مایید:

مرحله ۱: پاکسازی گرد و غبار از سطح مبل

اولین گام برای خشک کردن مبلمان، حذف هرگونه ذرات خشکی مانند خاک و گرد و غبار است. می توانید از جاروبرقی استفاده کنید تا ذرات گرد و غبار و سایر آلودگیهای خشک را از روی مبلمان بردارید. همچنین، از طریق جاروبرقی، فرش‌ها و فضاهای دیگری را که ممکن است ذرات مختلفی در آنجا جا بماند، تمیز کنید تا محیط کاملا تمیز شود.

مرحله ۲: بررسی دفترچه راهنمای همراه مبلمان

دفترچه راهنمای همراه مبلمان را به دقت مطالعه کنید. برای اطلاع از روش دقیق برطرف کردن لکه ها و شناسایی جنس پارچه بکار رفته برای وریه مبلمان مطالعه دفترچه همراه مبلمان به شکل کامل بسیار مهم است.

مرحله ۳: برطرف کردن انواع لکه

برای برطرف کردن انواع لکه موجود بر روی مبلمان بهتر است از دستگاه مخصوص خشکشویی مبلمان و شوینده های مناسب و منطبق با دفترچه راهنمای مبلمان استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری روکش مبلمان خود لکه ها بدون اسیب به بافت رویه مبل پاک نماید. دستگاه های مخصوص خشکشویی مبلمان برای شستشو از یک فوم غلیظ استفاده میکنند که این فوم تمام آلودگیها ی موجود روی مبلمان را در خود حل می کند. در مرحله بعد بوسیله مکنده های قوی دستگاه فوم ها به طور کامل برداشته شده و مبلمان کاملا خشک خواهند شد.

مزیت های خشکشویی مبلمان نسبت به شستشوی مبلمان

خشک شویی مبلمان نسبت به شستشوی مبلمان مزیت هایی دارد. وقتی مبلمان بوسیله روش خشکشویی نظافت می شوند بافت پارچه و فوم مبلمان خیس نمی شود. بنابراین مشکلات مرتبط با خشک شدن مبلمان وجود ندارد.

درصورتیکه مبلمان شما دارای لکه هایی عمیق و قدیمی است بهتر است قبل از اقدام به خشکشویی مبلمان ابتدا لکه ها را به طور کامل حذف نمایید.

خشکشویی مبلمان در منزل

نکات مهم درباره خشکشویی مبلمان:

قبل از شروع خشکشویی بهتر است تمامی گرد و غبار و پرزهای احتمالی از روی مبلمان پاک شود تا بهترین نتجه حاصل شود.

بهتر است شکشویی مبلمان آخرین کار در مراحل تمیز کردن منزل باشد. در این صورت کل محیط تمیز شده و تمامی گرد و غبار از سطوح مختلف پاک شده است.

بهتر است کوسن ها را بلافاصله بعد از خشکشویی مبلمان بر روی مبل قرار ندهید و چند ساعت صبر کنید. توجه داشته باشید که شستشوی کوسن ها قبل از قرارگیری روی مبل اجام شود.

برای شستشو و نظافت مبلمان راه های بسیار زیادی وجود دارد اما خشکشویی بهترین روش برای شستشوی مبلمان است.

لکه های سخت و قدیمی را قبل از خشکشویی به طور کامل از روی مبلمان برطرف کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

خشکشویی مبلمان در منزل

خشکشویی کردن مبلمان در منزل می‌تواند با رعایت مراحل مشخص و استفاده از روش‌های صحیح، به شما کمک کند تا مبلمان خود را با بهترین روش نظافت و ضدعفونی کنید.  با پیروی از راهنمایی‌های فوق، می‌توانید بدون ایجاد رطوبت در مبلمان که عامل اصلی ایجاد بوی بد و رشد باکتریها در مبلمان هستند مبلمانی تمیز داشته باشید.

پیشنهاد می‌شود با توجه به نوع مبلمانی که در اختیار دارید، از روش‌های مناسب و ابزارهای لازم برای خشکشویی مبلمان استفاده کنید. همچنین، در صورتی که با مشکلات خاصی در خشکشویی مبلمان مواجه شدید بهتر است از خدمات یک مبلشویی معتبر استفاده کنید. سپردن این کار به یک مجموعه مبلشویی خیال شما را از بابت خشکشویی اصولی مبلمانتان راحت می کند. مبلشویی های مجاز امکانات و تجهیزات لازم را در کنار تخصص کافی برای نظافت مبلمان بکار گرفته و بهترین نتیجه را به شما تحویل خواهند داد.

 

برچسب: شستشوی مبل در خانه، شست و شوی مبلمان، چرا خیس شدن مبل به ان اسیب می زند