بهترین شوینده برای مبلمان چیست؟

بهترین شوینده برای مبلمان

شوینده های مناسب برای مبلمان

مبلمان به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل خانه در طول روز  با انواع آلودگی ها، لکه ها و گرد و غبار در تماس هستند. بنابراین به شکل دوره ای نیازمند شستشو و نظافت حرفه ای هستند. در صورتیکه در منزل کودک خردسال داشته باشید در بازه های زمانی کوتاه تری نیاز به شستشو و نظافت خواهید داشت. برخی از انواع لکه ها با وجود شستشو در خانه رفع نمی شوند و آثار آنها بر جای خواهد ماند. بنابراین می توان گفت شستشوی حرفه ای مبلمان کاری تخصصی است بنابراین بهتر است در صورتیکه در انجام آن تخصص کافی ندارید و یا لکه های قدیمی روی مبلمان شما وجود دارد از خدمات مبلشویی معتبر در کرج، تهران، قزوین و سایر مناطق کمک بگیرید.

انواع شوینده مناسب برای مبلمان

در صورتیکه مایل به استفاده از خدمات مبلشویی نیستید و می خواهید که مبلشویی را در منزل انجام دهید بهتر است از انواع شوینده ها و روش های شستشوی مبلمان به طور کامل اطلاع داشته باشید و با توجه به نوع مبلمان خود بهترین راه را انتخاب کنید. قبل از شروع به کار بهتر است دفترچه راهنمای همراه فرش را به دقت مطالعه کنید. اطلاعات موجود در راهنمای مبل می تواند به شما در انتخاب یک شوینده مناسب برای مبلمان کمک شایان توجهی کند. بسیاری از انواع مبلمان مثل مبلمان چرم نیازمند شوینده های مخصوص دارای انواع روغن هستند. درصورتیکه برخی دیگر از انواع مبلمان بوسیله شوینده های معمول به خوبی پاک می شوند و اسیبی هم به رویه آن ها وارد نمی شود. به طور کلی شوینده های مناسب برای مبلمان شامل دو دسته کلی شوینده های خانگی و صنعتی می شود.

شوینده های صنعتی:

  1. استفاده از محلول‌های شستشوی مبلمان و شامپو فرش ها: برخی از محلول‌های آماده برای شستشوی مبلمان در بازار موجود است. قبل از استفاده، دستورالعمل تولید کننده را بخوانید و راهنمایی‌های مربوط به مقدار استفاده و نحوه استفاده را دنبال کنید.
  2. فوم شستشوی مبلمان: برخی از شوینده های موجود در بازار حالت فوم مانند دارند. برای استفاده از آنها باید فوم را روی مبلمان و لکه ها اسپری کرده و بعد از چند دقیقه بوسیله یک دستمال مرطوب و تمیز پاک سازی شوند.
  3. پودرهای شستشوی خشک مبلمان: برخی از انواع پودر خشک برای نظافت مبلمان وجود دارند که بدون نیاز به آب و فقط با ریختن یک لایه از آن روی مبلمان و کشیدن دستمال بر روی مبل می توانید لکه ها و آلودگی های سطحی را پاک کنید. خشکشویی مبلمان در منزل یکی از روشهای سریع نظافت است.

شوینده های خانگی:

  1. محلول سرکه سفید و آب: این محلول برای نظافت و رفع بوی بد در مبلمان بسیار موثر است. همچنین از سرکه سفید برای پاک کردن لکه های چربی نیز می توان استفاده کرد.
  2. ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین: جوش شیرین یکی از پاک کننده های خانگی بسیار موثر برای انواع لکه ها و رفع بوی بد می باشد. این محلول را بر روی مبلمان و لکه های آن اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه زمان بگذرد .سپس آن را بوسیله دستمال مرطوب پاک کنید و مبل را خشک کنید.
  3. مایع ظرفشویی و آب: این ترکیب هم از ترکیب های نام اشنا برای پاک کردن انوع لکه است. توجه داشته باشید که بعد از پاکسازی لکه ها مبلمان را تا جای ممکن بوسیله یک دستمال خشک، خشک نمایید.

بهترین شوینده برای مبلمان

روش های شستشوی مبلمان:

  1. شستشو با آب و صابون با phملایم: اگر مبلمان شما از جنس قابل شستشو با آب است، می‌توانید از صابون ملایم و آب گرم برای تمیز کردن استفاده کنید. قبل از شروع، بهتر است روی یک قسمت کوچک و پنهانی از مبلمان تست کنید تا مطمئن شوید که رنگ و بافت مبلمان تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. سپس با یک اسفنج نرم یا پارچه مرطوب، محلول صابونی را به طور دقیق و به طور ملایم بر روی سطح مبلمان کشیده و آلودگی ها را پاک کنید. در آخر، با یک پارچه تمیز و مرطوب محلول صابونی را پاک کنید و با یک پارچه خشک سطح مبلمان را تا جای ممکن خشک کنید. سعی کنید تا خشک شدن مبلمان آنها را در فضایی با تهویه مناسب نگهداری کنید تا از بروز مشکلاتی نظیر ایجاد بوی نامطبوع در مبل و یا رشد انواع قارچ ها جلوگیری کنید.
  2. بخارشویی مبلمان: این روش هم یکی از روشهای خانگی و راحت نظافت مبلمان است. درصورتیکه در خانه بخارشوی در دسترس شما است فقط کافیست که یک شوینده مناسب را انتخاب کرده و به راحتی مبلمان خود را تمیز کنید. توجه داشته باشید تا بعد از خشک شدن کامل بهتر است از مبلمان استفاده نشود.
  3. خشک شویی مبلمان: برخی از مبلمان‌ها قابلیت خشک شویی دارند. در این صورت، می‌توانید از خدمات خشک شویی مبلمان استفاده کنید. این روش به طور کلی سریعتر از روش‌های دیگر است و بدون استفاده از آب قابل انجام است.

بهترین شوینده برای مبلمان

نتیجه گیری:

قبل از شروع به شستشوی مبلمان، بهتر است راهنمایی‌های و توصیه‌های تولید کننده را بخوانید و به نکاتی مانند نوع پارچه و رنگ ثابت بودن آن توجه کنید. همچنین، هنگام استفاده از محلول‌های شستشوی مبلمان، تست روی یک قسمت پنهانی از مبلمان را انجام دهید تا از هرگونه تغییرات نامطلوب در ظاهر آن جلوگیری کنید.

 

برچسب: شوینده مناسب برای مبلمان، مواد شوینده مناسب مبل پارچه ای، شوینده مبلمان، شوینده مناسب برای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *