راهکارهای افزایش طول عمر مبلمان

راهکارهای افزایش طول عمر مبلمان

استفاده طولانی تر از مبلمان در منزل

مبلمان از جمله لوازم گران قیمت و پر کاربرد در منازل هستند. امروزه خرید و تعمیر مبلمان بسیار هزینه بر است. بنابراین استفاده صحیح و نگهداری اصولی از این لوازم به شما در کاهش هزینه ها کمک شایان توجهی می کند. بنابراین آگاهی از راهکارهای افزایش طول عمر مبلمان یک امر ضروری به نظر می رسد.

نکات مهم برای افزایش طول عمر مبلمان

  • نگهداری منظم: مراقبت و نظافت منظم مبلمان می‌تواند به حفظ ظاهر و عمر آن کمک کند. تجمع آلودگی و لکه ها بر روی مبلمان می تواند به مرور زمان زیبایی مبلمان را ازبین برده و مبلمان را نیازمند تعمیر و بازسازی می کند. هر هفته با یک پارچه نرم و خشک، مبلمان را تمیز کرده و از قدیمی شدن لکه‌ها جلوگیری کنید.
  • استفاده از کاور مبلمان: کاور ها و پوشش‌های قابل جدا شدن را بر روی مبلمان خود استفاده کنید. این روکش‌ها می‌توانند روکش های مبلمان را در برابر لکه‌ها، پارگی و سایر آسیب‌ها محافظت کنند. همچنین کاورهای مبلمان به آسانی شسته و تعویض می شوند.
  • جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید: قرار دادن مبلمان در معرض تابش مستقیم نور خورشید ممکن است باعث فرسایش پارچه رومبلی و چوب های مبل شود. بنابراین، سعی کنید مبلمان را در مکانی قرار دهید که از تابش مستقیم خورشید در امان باشد و در صورت امکان از پرده یا روکش محافظ استفاده کنید.
  • اجتناب از استفاده نادرست: اجتناب از استفاده نادرست از مبلمان می‌تواند به طول عمر آن کمک کند. مثلاً، نشستن با شلوارهای دارای زیپ تیز، جا دادن اشیاء سنگین بر روی مبلمان، و استفاده از آنها برای نهار خوردن و یا خوابیدن روی آنها می تواند طول عمر مبلمان را کاهش دهد.
  • تعمیرات و نگهداری مجدد: در صورت لزوم، برای تعمیرات یا بازسازی قسمت‌هایی از مبلمان خود، به کارگاه مجاز تعمیرات مبل مراجعه کنیدلازم به ذکر است بهتر است در صورت بروز آسیب به مبلمان فورا برای درست کردن اقدام کنید تا مشکل بزرگتر نشده و مبل آسیب بیشتری نبیند.

 

بیشتر بخوانید: تکنیک های برطرف کردن جای پایه مبلمان از روی فرش

 

راهکارهای افزایش طول عمر مبلمان

  • تنظیم دما و رطوبت: حفظ دما و رطوبت مناسب در محیط اطراف مبلمان نیز می‌تواند به طول عمر آن کمک کند. تغییرات چندان دما و رطوبت ممکن است باعث آسیب به چوب مبلمان شود. بنابراین، تلاش کنید دما و رطوبت را در محدوده مناسب نگه دارید.
  • احتیاط در حمل و نقل: در صورت حمل و نقل مبلمان به مکان دیگر، از روش‌های مناسب برای حمل و جابجایی استفاده کنید. بسته‌بندی مبلمان به درستی و استفاده از وسایل محافظ مناسب می‌تواند از خطرات نقل و انتقال ناخواسته و خرابی یا شکستگی آن جلوگیری کند.
  • مراقبت از چرم: در صورت استفاده از مبلمان چرمی، مراقبت و نگهداری خاصی مورد نیاز است. استفاده از محصولات تمیز کننده و نرم کننده چرم به طور منظم و به درستی می‌تواند چرم را حفظ کرده و از ترک خوردن و پاره شدن آن جلوگیری کند.
  • عدم استفاده از شوینده های خیلی قوی: ازاستفاده از شوینده های خیلی قوی اجتناب کنید تا مبلمان با مواد شیمیایی خیلی قوی در تماس نباشند این محصولات ممکن است به رنگ و یا بافت روکش مبلمان اسیب برسانند.
  • شستشوی اصولی: انجام شستشوی اصولی مبلمان کاری تخصصی است و نیازمند وسایل و تجهیزات خاص خود است. در صورتکه مبلمان خود را در منزل شستشو می دهید توجه داشته باشید که رطوبت موجود در مبل را تا جای ممکن حذف کنید. ماندگاری رطوبت در مبل علاوه بر اینکه منجر به ایجاد پوسیدگی در مبل می شود بوی نامطبوعی را نیز ایجاد می کند که ناشی از رشد باکتریها در محیط مرطوب مبلمان است. بنابراین بهتر است از خدمات یک مبلشویی حرفه ای در کرج استفاده نمایید و یا مبلمان را بعد از شیتشو در محلی با تهویه مناسب قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید: نکات خرید مبلمان

 

راهکارهای افزایش طول عمر مبلمان

نتیجه گیری:

رعایت برخی اصول و نکات مثل جلوگیری از ایجاد و ماندگاری رطوبت در مبل، انتخاب شوینده مناسب، شستشو و نظافت صحیح، قرار نگرفتن در مقابل نور خورشید، استفاده از کاور مبلمان و سایر موارد می‌تواند به طور قابل توجهی به افزایش عمر مفید آن کمک کند. کاورها می‌توانند مبلمان را در برابر لکه‌ها، خش، آسیب‌های روزمره و فرسایش محافظت کنند. همچنین، رعایت نکات نگهداری، شستشو و تعویض کاورها نیز اهمیت دارد. با این روش‌ها و مراقبت مناسب، می‌توانید عمر مفید مبلمان خود را به طور قابل توجهی افزایش داده و به مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

برچسب: پیشگیری از خرابی مبلمان، راهکار های افزایش عمر مبل، مراقبت از مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *