دسته بندی مقالات

چگونه لکه لاک را از روی مبل پاک کنیم؟

پاک کردن لکه لاک از مبل

آیا لکه لاک از مبل پاک می شود؟

تا به حال شده است که روی مبل بنشینید و لاک بزنید و یا سهوا زمانی که هنوز لاک شما خشک نشده است بر روی روکش مبل کشیده شود و لکه ایجاد کند؟ در این زمان شما چه می کنید؟ لکه ی لاک یکی از لکه هایی است که پاک کردن آن می تواند کمی دشوار باشد. پاک کردن لکه لاک از روی مبل ممکن است چالشی به نظر برسد. اما با انجام مراحل مناسب و استفاده از روش‌های صحیح، می‌توان این کار را به راحتی انجام داد.

مراحل پاک کردن لاک از روی مبل

مرحله ۱:مطالعه دفترچه راهنمای مبلمان

دفترچه راهنمای مبلمان خود را مطالعه کنید تا از شوینده های مناسب و نحوه شستشوی مناسب مبلمان خود آگاه شوید. این کار می تواند یکی از موثرترین کارها برای رفع اصولی انواع لکه از مبلمان شما باشد.

مرحله ۲: سریع اقدام کنید

هر چه زودتر پس از ایجاد لکه لاک روی مبل، باید برای پاک کردن آن اقدام کنید. لکه‌های لاک تازه را آسان‌تر می‌توان از مبل پاک کرد، به‌همین دلیل حتماً این کار را به‌سرعت انجام دهید تا لکه به طور کامل پاک شده و اثر آن بر روی مبل باقی نماند. توجه داشته باشید که برای پاک کردن لکه لاک از روی مبل بهتر است به شکل آهسته روی لکه ضربه بزنید و از کشیدن دستمال به چپ و راست خودداری کنید. این کار ممکن است لکه را پخش تر کند.

مرحله ۳: آزمایش در نقاط پنهان

قبل از انجام هر روش پاک‌کننده، بهتر است یک آزمایش کوچک در نقطه‌ای پنهان از مبل انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا اطمینان حاصل شود که روش مورد نظر، به مبل آسیب نمی‌رساند و اثرات ناخواسته‌ای ایجاد نمی‌کند. درصورتیکه شوینده را طبق راهنمای مبلمان انتخاب کرده اید باید بدانید که امتحان کردن قبل از استفاده باز هم می تواند موثر باشد.

مرحله ۴: استفاده از الکل

روش اولیه برای پاک کردن لکه لاک، استفاده از الکل (مثلاً الکل ایزوپروپیلیک) است. برای این کار، پارچه‌ای نرم را به مقدار کمی الکل بریزید و با حرکات ملایم، لکه را پاک کنید. الکل باعث حل شدن لاک و آسان‌تر پاک‌شدن آن می‌شود.

مرحله ۵: استفاده از استن

در صورتی که لکه با الکل پاک نشود، می‌توانید از استن و یا پد های لاک پاک کن استفاده کنید. توجه داشته باشید در صورتیکه لکه را با پد لاک پاک کن پاک می کنید باتوجه به ماهیت روغنی این پدها لازم است بلافاصله بعد از پاک کردن لکه محل لکه بوسیله آب و مایع ظرفشویی شسته شود تا از ایجاد لکه جدید جلوگیری به عمل آید.

پاک کردن لکه لاک از مبل

مرحله ۶: شستشوی نهایی محل لکه

بعد از پاک کردن لکه لاک بهتر است محل لکه بوسیله آب و شوینده مناسب مبلمان شستشو داده شود تا لکه جدیدی ایجاد نشود و با ماندگاری استن و الکل رویه مبل آسیبی نبیند.

نکات مهم برای پاک کردن لکه لاک از مبل

  • در هنگام پاک‌کردن لکه لاک، به نرمی و بدون استفاده از نیروی زیاد عمل کنید تا به مبل آسیب نرسیده و لکه با مناطق مجاور سرایت نکند.
  • از بکارگیری وسایل تیز و خشن برای پاک کردن لکه لاک اجتناب کنید، زیرا می‌توانند باعث خراشیدگی رویه مبل شده و با آن آسیب برساند. همچنین ممکن است باعث شود که لکه دیگر به طور کامل پاک نشود.
  • در صورتی که نمی توانید انواع لکه های مختلف را از روی مبلمان خود پاک کنید بهتر است از خدمات یک متخصص مبلشویی حرفه‌ای استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید و مبلمان شما آسیبی نبیند.
  • از استفاده از پاک کننده های قوی برای برطرف کردن لکه لاک بپرهیزید. این کار ممکن است به رویه مبل آسیب رسانده و باعث پوسیدگی آن شود.
  • بعد از شستشوی مبلمان آن را تا جای ممکن خشک کنید تا از ایجاد بوی بد در مبل جلوگیری شود.
  • قبل از استفاده از هرگونه ماده پاک‌کننده، بهتر است در نقاط پنهان مبل آزمایش کنید و اطمینان حاصل کنید که به آسیبی به مبل وارد نمی‌کند.

پاک کردن لکه لاک از مبل

نتیجه گیری:

پاک کردن لکه لاک از روی مبل یک فرآیند حساس و نیازمند دقت است که نیاز به استفاده از روش‌ و پاک‌کننده‌های مناسب دارد. با رعایت مراحل صحیح و استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم و متناسب با نوع مبل و لکه، می‌توانید به راحتی لکه لاک را از مبل‌های خود پاک کنید.

بهتر است لکه‌لاک را از روی مبلبه سرعت پاک کنید تا امکان پاک شدن آسان‌تر لاک فراهم شود. همچنین، قبل از انجام هر روش پاک‌کننده، بهتر است در نقاط پنهان مبل آزمایش کنید تا احتمال آسیب رساندن به مبل را ازمیان ببرید. پس از پاک‌کردن لکه، ناحیه مبل را به‌خوبی با آب و شوینده شست‌وشو داده و با یک پارچه خشک، خشک کنید. در نهایت، اگر لکه لاک مقاوم است و نمی‌توانید به‌طور کامل آن را پاک کنید، بهتر است از خدمات یک مبلشویی حرفه ای در کرج استفاده کنید.

برچسب: تمیز کردن لاک از مبل، شستن لکه لاک از مبل، پاک کردن لکه لاک از مبل

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *