شستشوی کاور مبلمان

شستن کاور مبلمان

کاور مبلمان چیست؟

قطعا شما هم با مواردی رو به رو شده اید که روی پارچه مبلمان لکه هایی ایجاد شود. برطرف کردن این لکه ها در زمان کوتاه یکی از راه های برطرف کردن آن است. اما شستشوی حرفه ای مبلمان در منزل و برطرف کردن لکه های آن کاری نسبتا دشوار است. در بسیاری از موارد برای شستشوی صحیح مبلمان نیازمند استفاده از خدمات مبلشویی هستید. برای جلوگیری از بروز این لکه ها بهترین کار استفاده از کاور مبلمان است. درصورتیکه لکه ای بر روی کاور مبلمان ایجاد شود شستشو ی کاور مبلمان از شستشوی مبلمان آسان تر است. ضمنا این ذوکش های محافظ مبلمان را در برابر آسیب نور خورشید و یا رطوبت نیز حفظ می کنند.

مراحل شستشوی کاور مبلمان

نظافت کاور مبلمان بستگی به نوع مواد استفاده شده در ساخت کاور و همچنین دستورالعمل شستشوی آن دارد. اما به طور کلی، می‌توانید گام های زیر را برای نظافت کاور مبلمان دنبال کنید:

  1. دفترچه راهنمای کاور مبلمان خود را به دقت مطالعه کنید: در هنگام خرید کاور مبلمان، دفترچه ای همراه آن وجود دارد و یا فروشنده نکات مهم درباره شستشوی کاور را به شما خواهد گفت. درصورتیکه دفترچه راهنمایی برای کاور مبلمان وجود ندارد حتما از فروشنده درباره نحوه شستشوی صحیح کاور مبلمان اطلاعات کافی را کسب کنید.
  2. شستشوی دوره‌ای: بسته به نوع مواد و پارچه کاور، می‌توانید آن را به صورت دوره‌ای شستشو دهید. برخی کاورها قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارند، در حالی که برخی دیگر باید به صورت دستی شسته شوند. رعایت دستورالعمل دقیق شستشوی کاور مبلمان به شما کمک می کند که مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. برای شستشوی کاور مبلمان می توانید درصورتی که کاور امکان شستشو با ماشین را دارد از مایع لباسشویی استفاده کنید در غیر این صورت می توانید از یک لگن آب ولرم رو به سرد استفاده کنید. کاور مبلمان را خیس کرده و بوسیله شامپو و یا شونده مناسب آن را شستشو دهید. توجه داشته باشید که کاورهای پلاستیکی امکان تغییر رنگ بعد از شستشو را دارند.
  3. تمیز کردن لکه‌ها به‌صورت فوری: در صورت بروز لکه‌ها روی کاور، سعی کنید آن را فورا پاک کنید. برخی لکه‌ها ممکن است با استفاده از آب و محلول‌های شستشوی معمولی تمیز شوند. اما پیش از استفاده از هرگونه محلول، آزمایش اثر آن روی یک قسمت کوچک و غیرقابل دیدن کاور را انجام دهید تا از تأثیرات ماده شوینده مطمئن شوید.
  4. خشک کردن مناسب: پس از شستشو یا پاکسازی کاور، حتماً آن را به طور کامل خشک کنید. برای این کار از یک پارچه بدون پرز و خشک استفاده کنید و یا کاور مبلمان را در محیطی باز و دارای تهویه مناسب قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که کاور به طور کامل قبل از استفاده مجدد خشک شده است.

شستن کاور مبلمان

چرا استفاده از کاور مبلمان توصیه می شود؟

  1. حفاظت از مبلمان: کاور مبل می‌تواند مبلمان شما را در برابر آلودگی، لکه‌ها، اسیب به پارچه رو مبلی و سایر خطرات محافظت کند. این کاورها معمولاً از جنس مقاومی ساخته شده‌اند که از مبلمان شما در برابر آسیب ها جلوگیری می‌کند.
  2. تغییر ظاهر و استایل: با استفاده از کاور مبل، می‌توانید به راحتی استایل و طرح مبلمان خود را تغییر دهید. این روش ساده‌ای است که به شما امکان می‌دهد با هزینه کمتر نسبت به خرید مبلمان جدید، ظاهر منزل خود را تغییر دهید.
  3. آسانی تمیز کردن: کاورهای مبلمان قابلیت تمیز کردن آسانتری نسبت به خود مبلمان دارند. شما می‌توانید کاورها را باز کرده و بشویید یا در صورت لزوم تعویض کنید. این به شما امکان می‌دهد مبلمان خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید.
  4. محافظت در بقیه فصول: در فصولی مانند زمستان که مبلمان شما ممکن است به علل مختلف خیس و یا آلوده شود و یا به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی دوده و گرد و غبار بیشتری جذب کند و یا تابستان که تابش مستقیم نور خورشید به پارچه مبل ممکن است رنگ آن را تغییر دهد و یا باعث پوسیدگی در طولانی مدت شود، کاور مبل بسیار مفید است. با استفاده از کاور، می‌توانید مبلمان خود را در برابر آسیب‌های ناشی از شرایط آب و هوایی حفظ کنید.

خشکشویی مبلمان در منزل

نتیجه گیری:

شستشوی مبلمان در منزل کاری دشوار و است بنابراین استفاده از کاور مبلمان و در نهایت شستشوی ان بسیار راحت تر است. کاور مبلمان می‌تواند برای حفاظت، زیبایی‌ و نگهداری درست مبلمان شما مفید باشد. هنگام انتخاب کاور، به اندازه و انطباق با مبلمان، جنس مواد بکار رفته در آن، نحوه شستشو، قابلیت تحویه و مواردی از این دست توجه کنید. همچنین برای شستشوی کاور مبلمان دستورالعمل های موجود را به دقت دنبال کنید و از شوینده های خیلی قوی و یا مواد سفید کننده (درمواردی که رنگ کاور سفید نیست) خودداری کنید. بعد از شستشو و خشک شدن کامل کاور از آن مجددا استفاده نمایید تا مبلمان شما خیس نشود و بوی نامطبوع در ان ایجاد نگردد.

 

برچسب: شستشوی مبل در خانه، شست و شوی مبلمان، چرا خیس شدن مبل به ان اسیب می زند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *