۱۰ نکته برای نگهداری بهتر مبلمان

نکات نگهداری از مبلمان

نکات نگهداری از مبلمان
مبلمان به عنوان یکی از کاربردی ترین لوازم در خانه برای ماندگاری طولانی نیازمند مراقبت و رعایت نکاتی هستند که شاید در نگاه اول کوچک به نظر برسند اما برای سالم ماندن مبلمان ضروری و مهم هستند. با توجه به هزینه های بالای جایگزینی مبلمان نگهداری صحیح از آنها و آگاهی از نکات مهمی که باعث افزایش طول عمر آن ها می شود بسیار مهم و ضروری است. در این مقاله نکات نگهداری از مبلمان توضیح داده شده است.


برای نگهداری از مبلمان چه نکاتی باید رعایت شود؟

  1. عدم استفاده از کاور مبلمان: استفاده از کاور مبلمان یکی از نکاتی است که بسیاری از افراد به آن بی توجه هستند. استفاده از روکش های مبلمان به از ایجاد لکه های مختلف برر وی روکش مبلمان جلوگیری می کند. خرید کاور مبلمان و استفاده از آن علاوه بر اینکه از ایجاد لکه ها جلوگیری می کنند مانع از تجمع گرد و غبار بر سطح مبل می شوند که این امر مانع از ایجاد سایش در مبلمان و فرسودگی روکش آن ها می شود. بنابراین مبلمان شما نیاز کمتری به شستشو دارند و برای مدت طولانی تری ظاهر زیبای خود را حفظ می کنند.
  2. استفاده از شوینده های قوی: استفاده از شوینده های قوی برای مبلمان ما بسیار خطرناک است. استفاده از این شوینده ها می تواند باعث ایجاد پوسیدگی در پارچه رومبلی و تغییر رنگ و آسیب به بافت های آن ها می شود. بهتر است از شوینده های با ph خنثی استفاده کنید تا پارچه مبل شما آسیبی نبیند. اگر لکه بوسیله شوینده های در دسترس پاک نشد به جای استفاده از شوینده های قوی از یک خدمات مبلشویی در کرج، تهران و هر منطقه دیگری که در آن ساکن هستید کمک بگیرید.
  3. عدم قرار دادن مبلمان در مقابل نور خورشید: قرار ندادن مبلمان در مقابل خورشید برای جلوگیری از تغییر رنگ و ایجاد استهلاک ضروری است. در صورتی که مبلمان شما در مقابل نور مستقیم قرار بگیرد به مرور زمان رنگ روکش آن تغییر کرده و شروع به فرسایش می کند. بهتر است حتی در مواردی که مبلمان را شسته اید انها را برای خشک شدن در مقابل نور خورشید قرار ندهید و از یک فضای با تهویه مناسب برای خشک شدن آن بهره ببرید.
  4. شستشوی صحیح: استفاده از مقدار زیادی اب در زمان شستشوی فرش امکان پوسیدگی چوب مبلمان را افزایش می دهد. همچنین به دلیل طولانی تر شدن زمان خشک شدن زمینه رشد انواع باکتری را فراهم می کنید که خود باعث ایحاد بوی نامطبوع در مبلمان می شود.
  5. استفاده از ابزار مناسب برای شستشو: استفاده از ابزار مناسب برای شستشو و عدم استفاده از برس های زبر مانع از فرسایش رویه مبلمان می شود. درصورتی که ابزار و امکانات کافی برای شستشوی مبلمان خود را در اختیار ندارید از یک مجموعه مبلویی کمک بگیرید.

 

نکات نگهداری از مبلمان

 

  1. استفاده نامناسب از مبلمان: استفاده از مبلمان برای غذا خوردن و یا قرار دادن وسایل خیلی سنگین برای مدت طولانی بر روی مبلمان می تواند باعث ایجاد فرسایش و آسیب به مبلمان شود. بهتر است از خوردن و آشامیدن روی مبلمان خودداری کرده و وسایل سنگین را روی مبل قرار ندهید.
  2. تعمیرات به موقع: درصورتی که متوجه شدید که مبلمان شما نیاز به تعمیرات دارند در اولین فرصت و قبل از ایکه مشکل مبل شما خیلی بزرگ شود از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. تعمیرات به موقع می تواند عمر مبلمان را به شکل چشمگیری افزایش دهد.
  3. مانع از ضربه خوردن به چوب مبلمان شوید. بهتر است در زمانی که قصد جا به جایی وسایل را دارید از ضربه خوردن به بخش های چوبی مبلمان جل.گیری کنید. این کار مانع از بروز آسیب به چوب مبل شده و عمر مفید آن را افزایش می دهد.
  4. تنظیم دما و رطوبت محیط: نگهداری از مبلمان در فضاهای مرطوب می تواند طول عمر آن ها را به طور چشمگیری کاهش دهد. حرارت هم می تواند در طولانی مدت به مبلمان شما آسیب وارد کند بنابراین از قرار دادن مبلمان در مقابل بخاری و وسایل گرمایشی خودداری کنید.
  5. مبلمان را به شکل مرتب نظافت کنید: برای افزایش طول عمر مبلمان نظافت اصولی و دوره ای نقش مهمی دارد. نظافت منظم مانع از انباشته شدن آلودگیها می شود بنابراین مبلمان برای مدت طولانی تری قابل استفاده هستند.

 

نکات نگهداری از مبلمان
نتیجه گیری
:
نگهداری اصولی از مبلمان می تواند آنها را برای مدت طولانی تری سالم نگه داشته و برای ما صرفه جویی اقتصادی به همراه داشته باشد. رعایت نکاتی که در بالا گفته شد است به راحتی در خانه امکان پذیر است. بهتر است از قرار دادن مبل در فضای مرطوب و یا نور خورشید و گرما خودداری کنید. همچنین درصورتیکه نظافت اصولی مبلمان در منزل برایتان امکان پذیر نیست از یک مجموعه مبلشویی کمک بگیرید.

برچسب ها: نگهداری از مبل، نظافت مبلمان، افزایش عمر مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *