مراحل شستشوی مبل چرم در خانه

شستن مبل چرم

شستشوی مبل چرم در خانه

امروزه استفاده از مبلمان در محیط های مختلف رایج شده است. این آیکون های پرکاربرد در ابعاد، شکل ها و جنس های مختلفی وجود دارد و مطابق با انواع سلیقه ها میباشد. یکی از انواع مبلمان، مبلمان چرمی است. مبل‌های چرمی با زیبایی که به دکوراسیون خانه شما اضافه می‌کنند، مورد علاقه بسیاری از افراد است. اما در عین حال، نگهداری و تمیز کردن این نوع مبل‌ها نیاز به دانش و مهارت دارد. شما نمیتوانید به راحتی و با استفاده از یک دستمال مرطوب مبلمان چرمی را پاک کنید و یا از مواد شوینده بسیار قوی برای رفع لکه ا و گرد غبار موجود در سطح مبل ستفاده کنید. زیرا چرم برخلاف آنچه به نظر میرسد بسیار حساس بوده و به راحتی ممکن است آسیب ببیند. در این مقاله، به شما چگونگی تمیز کردن مبل چرمی در خانه را آموزش می‌دهیم.

مراحل شستشوی مبل چرمی

  • اولین مرحله حذف گرد و غبار:

ابتدا باید گرد و غبار راحذف کنید. برای این منظور می‌توانید از یک مکنده ملایم استفاده کنید. در صورتی که گرد و غبار بسیاری روی مبل‌های شما وجود دارد، می‌توانید از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید تا آن‌ها را پاک کنید. برای حذف گرد و غبار، از محلول‌های شیمیایی و یا دستمال مرطوب استفاده نکنید، زیرا این محلول‌ها ممکن است باعث خشک شدن و پوسیدگی چرم شوند و گرد و غبار نیز در حالتی که با رطوبت تماس پیداکنند خاصیت سایندگی خواهند داشت.

  • تهیه محلول‌های تمیز کننده چرم

استفاده از محلول‌های تمیز کننده چرم، یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن مبلمان چرمی است. محلول‌های تمیز کننده چرم باعث پاک شدن لکه‌ها، حذف گرد و غبار و نرم شدن چرم می‌شوند. برای استفاده از این محلول‌ها، دستورالعمل‌های تولید کننده را به دقت دنبال کنید. در صورت تمایل برای استفاده از محلول های خانگی سرکه  و آب را با نسبت های برابر با یکدیگر ترکیب کنید و یا میتوانید از مخلوط مایع ظرفشویی و آب برای پاکسازی لکه ها استفاده کنید.

توجه:

  1. در زمان استفاده از محلول شستشوی چرم شیمیایی ترکیب را با چند قطره محلول ترکیب کنید.
  2. در زمان استفاده از محلول های شیمیایی و خانگی کافیست دستمال مناسب آغشته به مواد شود و نیازی به استفاده از محلول در مقدار بالا نیست.
  • شروع نظافت با شوینده

بعد از اینکه دستمال به یکی از محلول های فوق اغشته شد آن را به صورت دورانی بر روی مبل چرمی بکشید. کشیدن دستمال به طرفین و یا بالا و پایین در زمان شستشوی مبل چرمیدر دراز مدت امکان پارگی مبل را فراهم میکند.

شستن مبل چرم

  • خشک کردن مبل

برخلاف تصور عامه مردم مبل چرمی بعد از شستشو نیاز حتما باید خشک شود. در غیر این صورت ممکن  است باعث بروز مشکل میشود. ضمنا برای خشک کردن مبل چرمی از قرار دادن آن در مقابل نور خورشد و یا استفاده از باد سشوار خود داری کنید.

شستن مبل چرم

نکاتی برای شستشوی مبل چرمی

  • در صورت امکان، از آب و صابون برای تمیز کردن مبل چرمی استفاده نکنید.
  • هیچ گاه از سمباده یا مواد سخت برای تمیز کردن مبل چرمی استفاده نکنید.
  • محلول تمیز کننده مبل چرمی را با آب مخلوط کنید و از ریختن مقدار زیاد آن به طور مستقیم بر روی مبل خودداری کنید.
  • همیشه قبل از استفاده از محلول تمیز کننده چرم، تست روی یک قسمت کوچک و پنهان از مبل چرمی را انجام دهید تا از آنجایی که محلول تمیز کننده چرم ممکن است باعث رفتن رنگ چرم شود، از خراب شدن مبل چرمی خود جلوگیری کنید.
نتیجه‌گیری:

تمیز کردن و نگهداری مبل چرمی، نیاز به توجه و اطلاعات کافی دارد. با رعایت مراحل مذکور در این مقاله و استفاده از شوینده مناسب و روش مناسب میتوانید مبلمان چرمی خود را تمیز کنید. با توجه به گران بودن مبلمان چرمی بهتر است برای نظافت آنها از خدمات یک مبلشویی حرفه ای استفاده نمایید. مجموعه مبلشویی ارائه کننده خدمات مبلشویی در گلشهر، مهرویلا و سایر نقاط کرج با بالاترین کیفیت خدمات میباشد. در صورت تمایل برای دریافت خدمات میتوانید با شماره ۰۲۶۳۴۲۱۸۸۵۹ تماس حاصل نمایید

 

برچسب: ایا چرم قابل شستشو است، شستشوی مبل چرم مصنوعی، شستشوی مبل چرم سفید، شستن مبل چرم سفید، چطور مبل چرم را تمیز کنیم، شستن مبل چرم، چگونه چرم مبل را تمیز کنیم، طرز شستن مبل چرم